Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Otwórz uszy i posłuchaj jak brzmi Żoliborz!

Koncepcja „pejzażu dźwiękowego” (soundscape) rozwinęła się w myśli kanadyjskiego kompozytora i badacza Raymonda Murraya Schafera. W latach siedemdziesiątych XX wieku kierował on grupą badawczą The World Soundscape Project. Jej członkinie i członkowie prowadzili różne działania, między innymi nagrywali i analizowali pejzaże dźwiękowe wybranych miast i wsi. Schafer przygotował program ćwiczeń, polegających na „czyszczeniu uszu”. Jedną z podstawowych form uczestnictwa jest spacer dźwiękowy. Spacer dźwiękowy to metoda poznawania uchem przestrzeni. Tworzenia zmysłowej mapy okolicy, gry z własnymi przyzwyczajeniami i sposobami słuchania. Wraz z prowadzącym spacer Krzysztofem Marciniakiem będziemy wsłuchiwać się w dźwięki Żoliborza i obserwować własne reakcje i odczucia. Obraz i lokalna historia to nie wszystko. Miasto mówi własnym głosem. Wyruszamy z ogrodu przy Bibliotece im. Haliny Rudnickiej:   https://www.spoldzielniakultury.waw.pl/resource/548.

Prowadzenie: Krzysztof Marciniak – warszawski muzykolog, krytyk, ekolog akustyczny. Członek kolektywu redakcyjnego magazynu o muzyce współczesnej „Glissando”.

Czas: 13.08, godz. 19:00
Miejsce: zbiórka w ogrodzie Biblioteki im. H. Rudnickiej na Sułkowskiego 26
Matronat: Glissando
Uczestnicy: osoby od 13. roku życia
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zasady: przychodzimy w maseczkach lub przyłbicach i utrzymujemy odpowiedni dystans

spacer.fb 2