Biblioteka w dniach 29.03 - 18.04.2021

 

 Czytelnie i Wypożyczalnie nieczynne

więcej informacji

 

 

Książka popularnonaukowa dla dzieci - wczoraj, dziś jutro. Wydarzenie online.
Dział Muzeum Książki Dziecięcej zaprasza na spotkanie online z książką popularnonaukową dla dzieci. Spotkanie będzie prowadzone przez dr Eweliną Rąbkowską, kierownika Muzeum Książki Dziecięcej, Działu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego oraz Krzysztofa Rybaka, wykładowcę Wydziału "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego.
 

Spotkanie kierowane jest do bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, rodziców, blogerów, wydawców, a także wszystkich osób zainteresowanych istnieniem książki popularnonaukowej w wychowaniu dzieci.
Spotkanie organizowane jest w kontekście projektu Para-Buch! Książka w ruch!
Plan spotkania:
- Informacja na temat projektu Para-Buch! Książka w ruch! (Ewelina Rąbkowska)
- Początki polskiej książki popularnonaukowej - prezentacja eksponatów z kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej (Ewelina Rąbkowska)
- Książka popularnonaukowa dla dzieci i STEM w najnowszej ofercie wydawniczej w Polsce - teoria, krytyka i praktyka (Krzysztof Rybak)
Na koniec zaprosimy Państwa do dyskusji oraz wymiany doświadczeń, pomysłów na temat pracy z książką popularnonaukową z dzieckiem.

Spotkanie ma charakter otwarty i nieodpłatny. W celu otrzymania linku do spotkania proszę pisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem imienia i nazwiska oraz jaką instytucję/grupę zawodową Państwo reprezentują. W przypadku rodziców/opiekunów wystarczy "rodzic/opiekun".
Data 25.11.2020, 10.30-13.30

Plakat 3