Biblioteka w dniach 29.03 - 18.04.2021

 

 Czytelnie i Wypożyczalnie nieczynne

więcej informacji

 

 

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego wraz z magazynem o muzyce współczesnej "Glissando" zapraszają na "Warsztaty z programowania ezoterycznego ORCA" w ramach projektu "Głos w maszynie".
 
ORCA – ezoteryczny język programowania, jak również open-source’owe środowisko live codingowe o tej samej nazwie. Magiczna matryca znaków, w której przeglądarkowej wersji zbudujemy kilka mniej lub bardziej pokazowych sekwencerów, którymi nauczymy się kontrolować:
>1 przeglądarkowy syntezator Enfer,
>2 środowisko do wizualnego live codingu Hydra,
>3 inne aplikacje korzystające ze standardów MIDI i OSC
 
Drodzy Czytelnicy ! Miejsca zostały już zapełnione, pomyślimy o następnej edycji w przyszłości.
 
Spotykamy się online na Zoomie, który działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i desktopowych. https://zoom.us/download.
Do spotkania na Zoomie można dołączyć też z przeglądarki. Link do spotkania zostanie przesłany mailem.
 
Twórcy ORCA to nomadyczne studio badawcze hundred rabbits mieszczące się na żaglówce Pino. Swój software porównują do prostych metalowych narzędzi przeznaczonych do wykonywania konkretnych zadań. Będziemy korzystać z przeglądarkowej wersji środowiska:
https://github.com/hundredrabbits/Orca
 
Warsztaty poprowadzi nadziej, - muzyk, kryptoprogramista, internauta, entuzjasta. Seeduje pliki .mp3 i .mp4, w wolnym czasie studiuje Kalkulację i Technologię Muzyki Elektronicznej na Goldsmiths.
 
Fragmenty spotkania opublikowano na kanale YouTube Biblioteki: 
 
 
Projekt "Głos w maszynie" sfinansowano z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 
logotypclaim czerony pl 3