Biblioteka w dniach 29.03 - 18.04.2021

 

 Czytelnie i Wypożyczalnie nieczynne

więcej informacji

 

 

„Tajemnice sieci” to książka popularnonaukowa dla dzieci w wieku 10-13 lat. Jeśli masz pomysł, jak za pomocą ilustracji opowiedzieć o sieci WWW, weź udział w konkursie. Można wygrać pięć tysięcy złotych i udział w wystawie!

plakat tajemnicesieci 14.12Miło nam poinformować, że Muzeum Książki Dziecięcej, dział specjalny i czytelnia naukowa Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, zostało partnerem konkursu, w wyniku którego zostaną wyłonione najciekawsze ilustracje do książki "Tajemnice sieci", a kierowniczka MKD, Ewelina Rąbkowska – jurorką konkursu. "Tajemnice sieci" to tytuł, który przedstawia technologie sieci WWW od strony użytkowej, ucząc strategii i metod wyszukiwania informacji, krytycznej oceny informacji oraz źródeł. Pokazuje też, jak publikować informacje w sieci, skutecznie i bezpiecznie wykorzystywać media społecznościowe. Książka ta jest próbą pomocy dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom w nauczeniu się, jak mądrze korzystać z sieci WWW.

Organizatorem konkursu jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie oraz Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, partnerem zaś - oprócz Muzeum Książki Dziecięcej - Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Cel konkursu jest wyłonienie najciekawszych projektów graficznych oraz ilustracji do książki.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni 10 finałowych projektów, które zostaną zaprezentowane na wystawach pokonkursowych w Krakowie, Katowicach i w Warszawie. Autor zwycięskiego projektu otrzyma pięć tysięcy złotych i umowę na przygotowanie ilustracji do książki. Aby wziąć udział w konkursie, należy się zarejestrować do 20 lutego 2021 r. Termin nadesłania projektu to 15 marca. Finalistów poznamy do 30 marca.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu, wybrane sceny do ilustrowania oraz więcej informacji o konkursie znajduja się na stronie https://app.evenea.pl/event/konkurspwz/