Zapraszamy na spotkanie z cyklu Seryjne Poetki na Koszykowej. Tym razem gościem była Bianka Rolando, której książka "Ostańce" ukazała się w serii Biblioteki Poezji Współczesnej Wydawnictwa WBPiCAK w ubiegłym roku.
 
Bianka Rolando
 

"Ostańce" to zbiór dwudziestu siedmiu wierszy, których osią jest wspólny, wielopoziomowy ruch i taniec. W tomie trącane i przywoływane są prace współtworzone m.in. przez takich artystów/artystki jak O'Hara/Rivers, Fraytag/Duchamp, Zhang Xu/Huai Su. Książkę uzupełniają litografie autorki, a wiersze odbijają również alchemiczny warsztat graficzny związany z kamieniem, jego kaprysami i pamięcią.

 

Rolando ostance

 
Bianka Rolando, ur. w 1979 r., poetka, artystka sztuk wizualnych, wykładowczyni akademicka. Autorka książek: „Rozmówki włoskie”, „Biała książka”, „Modrzewiowe korony”, „Podpłomyki”, „Mała książka o rysunku”, „Łęgi”, „Pascha”, „Stelle”, „Ostańce”. Współpracuje z Galerią Foksal i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
 
Rozmowę poprowadziła Natalia Malek.
 
Spotkanie było współorganizowane z Wydawnictwem WBPiCAK w Poznaniu. Odbyło się w trybie online na profilu Facebook WBPiCAK oraz w kanale You Tube Biblioteki w dniu 26 marca 2021.