Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

SPOŁECZEŃSTWO W CZASACH ZARAZY

 

 

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Instytutem Demokracji zaprasza na cykl spotkań o wpływie pandemii Covid-19 na zmiany społeczne w Polsce i na świecie pt. "Społeczeństwo w czasach zarazy".

 

Plansza

 

Rozmowy prowadzi Alicja Kotłowska (LLM, MSc, MA, MBA) Dyrektor Instytutu Demokracji, autorka książki pt. "10 prawd o pandemii. Jak pandemia Covid-19 zmienia świat".

 

Alicja Kotowska small

10 prawd Kotlowska okladka v2 01 jak zmienia

https://ksiegarnia.pwn.pl/10-Prawd-o-pandemii,853675043,p.html

 

Pandemia Przemocy

Jednym z długofalowych skutków społecznych w pandemii jest przemoc domowa wobec kobiet i dzieci, która nasila się w czasie kryzysu.

Renata Durda, kierowniczka Niebieskiej Linii, Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie omawia dramatyczną sytuację w polskich domach w czasie lockdownu, kiedy ofiary są zamknięte ze swoimi oprawcami. Analizujemy efektywność nowej ustawy antyprzemocowej.

Przedstawiamy też kampanię informacyjną Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która pokazuje dramat dzieci w izolacji. Zwracamy się o pomoc aby przerwać pandemię przemocy w czasie obecnego kryzysu.

 

Plansza audioteka

https://audioteka.com/pl/audiobook/10-prawd-o-pandemii

 

W tej popularnonaukowej książce, Alicja Kotłowska, absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego i Szkoły Głównej Handlowej, dyrektor Instytutu Demokracji, analizuje w jaki sposób pandemia COVID-19 zmienia świat wokół nas.

Pandemia COVID-19 to kryzys zdrowotny i społeczny, zwiastujący początek radykalnych zmian w naszym życiu. Wirus zaatakował nasze zdrowie, ale także tkankę społeczną. Pandemia przejdzie do historii jako moment zwrotny, rozpoczynający społeczne rewolucje, takie jak: kryzys kapitalizmu, ekspansja sztucznej inteligencji i wirtualnego świata, podważenie dobrodziejstw globalizacji, nowe formy pracy zdalnej.

Czy grozi nam recesja społeczna i plaga samotności? Czy globalizacja przetrwa krytykę i strach przed nowymi epidemiami? Dlaczego rozkwitają teorie spiskowe? Czy technologia nam pomogła w pandemii, czy jest koniem trojańskim przemycającym orwellowską inwigilację? Dlaczego zdalna szkoła poniosła fiasko? Czy czeka nas zmiana paradygmatu w ekonomii i rosnące poparcie dla bezwarunkowego dochodu podstawowego?