Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem – jednym z najciekawszych przedstawicieli najnowszej polskiej prozy, scenarzystą filmowym i kapitanem Reprezentacji Polskich Pisarzy w piłce nożnej.

 

 

Masternak debiutował na łamach „Twórczości” w 2000 roku. Obecnie jest już autorem szeregu publikacji, wśród których prym wiedzie na poły autobiograficzny cykl powieści „Księstwo”. Trzy pierwsze tomy („Chmurołap”; „Niech żyje wolność”; „Scyzoryk”) przeniósł na ekran Andrzej Barański w głośnej adaptacji pt. „Księstwo” (2011). Część czwartą „Nędzole” planuje sfilmować Krzysztof Zanussi. Niedawno ukazał się tom piąty zatytułowany „Książę bez ziemi”. Literackim wyzwaniem dla Masternaka jest opisanie w cyklu swojego całego życia oraz zbliżenie się do wielkich serii Balzaca i Prousta.

 

Zbigniew Masternak

 

Spotkanie ze słynącym z bezkompromisowości autorem będzie znakomitą okazją do otwartej dyskusji na temat stanu literatury polskiej, etyce pisarskiej, codziennego znoju pisarzy oraz wielu innych interesujących zagadnień.

 

Rozmowę prowadzą: dr Paweł Jaskulski (Dział Wojewódzkiej Sieci Bibliotek – Oddział Doboru i Selekcji Księgozbiorów) oraz redaktor Piotr Kitrasiewicz.

 

Spotkanie w trybie online odbyło się 18 maja na stronie www.koszykowa.pl. Nagranie ze spotkania dostępne jest również na kanale YouTube Biblioteki.

 

Zapraszamy!