Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Renata Kozerska

zaprasza na autorskie spotkanie z archeologiem

 

Wojciechem Piotrowskim

 

który zaprezentuje temat:

Jeszcze jedno okno w przeszłość…

Jak powstała i czym kieruje się archeologia doświadczalna

 

Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 w dniu 24 maja 2021 roku o godz. 18.30. Wstęp wolny.

 

Wojciech Piotrowski - Archeolog, od 40 lat związany z Muzeum Archeologicznym w Biskupinie (obecnie również z Archiwum PAN w Warszawie), specjalizujący się w archeologii średniowiecza i w tak zwanej archeologii "mokrej" oraz w archeologii doświadczalnej. Działa na polu naukowym, szeroko rozumianej edukacji i popularyzacji.

 

W połowie XIX wieku na fali zainteresowań odległą przeszłością ludzkości podejmowano próby rekonstrukcji  naszego cielesnego wyglądu, jaki mieliśmy ubiór i mieszkanie, co jedliśmy i w czym wyrażała się wiara i przesądy. Etapy cywilizacyjnego rozwoju, również dla współczesnych rekonstruktorów stały się prawdziwym wyzwaniem. Dziś archeologia doświadczalna jest pełnoprawną i wciąż rozwijającą się gałęzią nauki o dalszej i bliższej przeszłości naszych przodków, a także w swej popularyzacji nadal atrakcyjną dla nas.

 

Kontakt do organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy!