Sztuka z recyklingu: Spotkanie z artystką Anną Hlebowicz

 

 

Naszym gościem była dr Anna Hlebowicz, artystka wyrażająca swoją twórczość w różnorodnych formach, jak malarstwo olejne, malarstwo ścienne, akwarela, tkactwo, kreatywność recyclingowa, projekty wizualne.

 

Anna Hlebowicz urodziła się w 1986 roku w Sokółce na Podlasiu, którego koloryt regionalny oraz pejzaże są dominującą inspiracją w jej pracach. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Stanisława Baja; z tkaniny u prof. Doroty Grynczel; z malarstwa ściennego u prof. Edwarda Tarkowskiego; ze struktur wizualnych u prof. Jacka Dyżyńskiego. W 2019 r. uzyskała tytuł doktora sztuki. Brała udział m.in. w następujących  wystawach i wydarzeniach artystycznych:


warsztatach projektowych tkaniny (ASP, Warszawa 2008, 2009); zbiorowej wystawie w Galerii Łazienkowskiej (Warszawa 2009); wystawie zbiorowej w Pasażu Sztuki Imienin (Galeria Działań, Warszawa 2009); XI Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej (Łódź 2010); wystawie prac studentów prof. Stanisława Baja ,,BAJ-ki w podziemiu" (podziemia kościoła ewangelicko-augsburskiego Św. Trójcy w Warszawie 2010).

 

malarka

 

Rozmowę  z Anną  Hlebowicz poprowadził red. Piotr Kitrasiewicz. Podczas spotkania artystka zaprezentowała tworzenie kreacji artystycznej z materiałów recyklingowych.

 

Relację ze spotkania można również obejrzeć na kanale YouTube Biblioteki.