Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Spotkanie z cyklu „Książki nie tylko dla dzieci”

 

 

 

 

 Premiera: 31 stycznia, godz. 12.00

 

Tym razem zapraszamy na rozmowę o IBBY (International Board on Books for Young People), międzynarodowej organizacji non-profit zajmującej się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej, o Polskiej Sekcji IBBY oraz o konkursie Książka Roku 2021, organizowanym przez PS IBBY od roku 1988. Do zadań IBBY oraz siedemdziesięciu sześciu sekcji narodowych tej organizacji, w tym polskiej sekcji, należą:

 

  • promocja w kraju i na świecie książki dla młodych czytelników wartościowej pod względem literackim, plastycznym i edytorskim;
  • integracja różnych środowisk związanych z książką dla młodego czytelnika;
  • przyczynianie się do rozwoju literatury dla młodych oraz do rozwoju wiedzy o tej literaturze, o jej współczesności i historii.

 

Rozmowę poprowadzi Maurycy Tarkowski, a gościem spotkania będzie Ewa Gruda – członkini Zespołu Współpracy Programowej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, krytyczka literatury dla młodego czytelnika, redaktorka, autorka wystaw, jurorka w wielu konkursach (m.in. „Książka Roku”, „Dobre Strony”, „Przecinek i Kropka”), wieloletnia (1998-2018) kierowniczka Muzeum Książki Dziecięcej, w którym powołała do życia Konkurs Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Za swą działalność w dziedzinie książki dla młodych otrzymała liczne nagrody i odznaczenia, takie jak: Zasłużony Działacz Kultury, Nagroda PS IBBY, Statuetka Pegazika, Honorowa Odznaka PTWK, Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Warszawy”.

 

Red. Ewa Gruda w konkursie Książka Roku 2021 PS IBBY (a także w kilku dawniejszych) pełniła rolę przewodniczącej jury literackiego. Jest członkinią Polskiej Sekcji IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

 

Kopia PS IBBY      Ksiazka Roku

 

Spotkanie online można oglądać również na kanale YouTube Biblioteki.