Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 
Przypominamy, że w tym roku po raz kolejny organizujemy konkurs literatury dziecięcej i młodzieżowej "Lista Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej". Jury, składające się z pracowników i pracowniczek Muzeum Książki Dziecięcej, oceni książki w następujących kategoriach:
  • najlepsze polskie książki współczesne dla dzieci i młodzieży,
  • najlepsze zagraniczne książki współczesne dla dzieci i młodzieży wydane w Polsce,
  • nagroda specjalna w kategorii „nostalgia” za najlepszy reprint, wznowienie lub nową edycję krajowej i zagranicznej klasyki dla dzieci i młodzieży.
 
W tej edycji konkursu oceniane są książki wydane w Polsce w 2021 roku i przekazane do zbiorów MKD jako egzemplarz obowiązkowy bądź też jako dar lub przesłane specjalnie do konkursu (możemy udzielić informacji, czy dany tytuł już znajduje się w naszych zbiorach - piszcie do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem Lista Skarbów).
UWAGA!!! W tym roku, z powodu pandemii, bierzemy pod uwagę książki przesłane na konkurs lub przekazane jako dar lub egzemplarz obowiązkowy do końca marca. Rozstrzygnięcie konkursu następuje na przełomie maja i czerwca.