Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy do obejrzenia błyskotliwej rozmowy dr. Michała Strąka - dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego z dr. Arturem W. Wróblewskim, dotyczącej bieżących zagadnień polskiej polityki i życia publicznego w kontekście ostatniej książki "I jak tu Polską rządzić?".

 

 

 

 

"Dr. Strąk analizuje przeszły i obecny stan rzeczywistości oraz próbuje szukać przyczyn złego rządzenia. Odpowiedzialnością za to obarcza obecnych i byłych polityków, doradców, badaczy i publicystów.

 

Zawartość publikacji "I jak tu Polską rządzić?" to wywiady udzielone przez Autora w latach, kiedy pełnił stanowiska publiczne, a przede wszystkim niepublikowane eseje. Te ostatnie mają znaczącą wartość. Drukowane po raz pierwszy są wkładem do rzeczowej dyskusji na temat tego, co działo się w Polsce na przestrzeni blisko trzydziestu lat, dlaczego po największym w dziejach sukcesie Polaków, prawie bezkrwawym obaleniu komunizmu, dochodzimy do tragicznej konstatacji: Polska jest krajem, którym nie da rządzić.

 

Publikacja "I jak tu Polską rządzić?" jest różnorodna zarówno w formie, jak i w warstwie merytorycznej. Przeważa ujęcie publicystyczne. Taki charakter pozwolił Autorowi przedstawić poglądy dotyczące funkcjonowania państwa, polityki zagranicznej, zmieniającej się sceny politycznej, miejsca PSL. Wszystkie te zagadnienia zostały przemyślane, ujęte z pasją. Mają nowatorskie, warte upowszechnienia spojrzenie. Książka Michała Strąka zawiera przesłanki, które prowadzą do refleksji, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy."

 

[...] prof. dr hab. Aleksander Łuczak       

 

Premiera nagrania w dniu 21 marca o godz. 18.00 na stronie internetowej oraz na kanale You Tube Biblioteki.