Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Konferencja prasowa: Społeczeństwo obywatelskie dla Ukrainy i zwalczanie dezinformacji Putina

 

 

 

 

Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Fundacją Otwarty Dialog w dniu 28 marca 2022 roku zaprasza do obejrzenia transmisji z konferencji prasowej poświęconej wpływom propagandy i dezinformacji reżimu Putina oraz ich zwalczaniu przez społeczeństwa obywatelskie Polski i Wenezueli w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę. 

 

Tematem spotkania będzie także pomoc niesiona Ukrainie i ukraińskim uchodźcom przez polskie organizacje pozarządowe oraz wyniki misji obserwacyjnej w tym zakresie prowadzonej przez Społeczność Nagrody im. Sacharowa przyznawanej przez Parlament Europejski za wybitną pracę w dziedzinie praw człowieka.

 

Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele organizacji wspierających Ukrainę: Bartosz Kramek i Wiktoria Magnuszewska (Fundacja Otwarty Dialog), Klementyna Suchanow i Marta Lempart / Agnieszka Czerederecka (Ogólnopolski Strajk Kobiet), europosłanka Janina Ochojska (Polska Akcja Humanitarna) oraz wenezuelski aktywista, były więzień polityczny i laureat nagrody im. Sacharowa przebywający z misją obserwacyjną w Polsce, Laurent Saleh.

 

Konferencja będzie transmitowana na na kanale YouTube Biblioteki w godz. 12:00-13:00 - live oraz na kanałach społecznościowych Fundacji Otwarty Dialog (FB, Twitter).