Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wydawnictwem Widnokrąg zapraszają do obejrzenia i wysłuchania rozmowy z BJØRNEM SORTLANDEM  oraz  tłumaczką Karoliną Drozdowską - duetem autorskim norweskich tomów serii „Kepler62”,  przeprowadzonej w Bibliotece na Koszykowej podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki.
 
 

Jaką tajemnicę kryje „Kepler62”?

Jak się pisze książki w duecie? Jak tworzy się nowe światy i bohaterów, którzy mają zarówno jasną, jak i ciemną stronę? Polecamy tę serię, pisaną z wielkim szacunkiem wobec młodego czytelnika.

 

Seria „Kepler62” bije rekordy popularności w 25 krajach. Łączy w sobie elementy przygody, science-fiction i dystopii. Jest szybka, dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Nie dość, że trzyma w napięciu jak dobry serial, to jeszcze stawia przed czytelnikami ważne, uniwersalne pytania natury etycznej i filozoficznej. Tylko od czytelnika (czy czytelniczki) zależy, ile z nich odkryje.

Jest pisana w duecie przez Fina Tima Parvelę oraz Norwega Bjørna Sortlanda, który gościł na Warszawskich Targach Książki. Jak pamiętamy, Norwegia była w tym roku gościem honorowym WTK.

 

Autorkami przekładów są Karolina Drozdowska (polski) oraz Marta Dybula Östholm (norweski) i Iwona Kiuru (fiński). Autorem ilustracji jestPasi Pitkänen.

 

Prowadzenie spotkania: Wiola Drozdowska, dziennikarka i znawczyni literatury s-f.

 

Więcej o serii: https://bliskie-dalekie-sasiedztwo.pl/kategoria/serie/