Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Sieradzińską, pisarką, tłumaczką, pieśniarką i blogerką, autorką książki „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt”.

 

 

 

 

Elżbieta Sieradzińska przez wiele lat była bibliotekarzem, a następnie dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Z własnym zespołem wokalnym Costanova nagrała płytę „Voyage”, o której Remigiusz Grzela napisał, że ma „niezwykły klimat” oraz że – „głos Eli, jeśli szukać miałbym podobnego, przypomina mi głos Dani Klein, wokalistki Vaya Con Dios, trochę też Joan Baez”. W wydawnictwie Marginesy wydała książki biograficzne: „Cesaria Evora” oraz „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt”. Ta ostatnia pozycja miała swoją drugą edycję, poprawioną i uzupełnioną, w maju obecnego roku.

 

Fot Jarek Wjcicki 

 fot. Jarek Wójcicki

 

Obecnie pracuje nad biografią Josephine Baker, urodzonej w Saint Louis piosenkarki, tancerki i  aktorki francuskiej, przybranej matki dla dwanaściorga dzieci różnych ras i wyznań z całego świata, działaczki ruchu oporu i agentki wywiadu francuskiego w czasie II wojny światowej.

 

Wanda Rutkiewicz Jeszcze tylko jeden szczyt okadka

 

Spotkanie, które poprowadzi red. Piotr Kitrasiewicz z Zespołu Współpracy Programowej, rozpocznie się w piątek 24 czerwca o godz. 17.00 w sali konferencyjnej w Gmachu im. St. Kierbedziów. Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy.