Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Danutą Stankiewicz, piosenkarką, pieśniarką, inscenizatorką i tancerką, artystką „o stu twarzach”:

 

 

 

 

W rozmowie z gościem, red. Piotr Kitrasiewicz poruszał wątki z całego artystycznego życia pani Danuty, począwszy od jej pierwszych występów w harcerskim zespole „Gawęda”.  A życie to zostało usłane samymi sukcesami, na które składały się rozliczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach, płyty rozchodzące się w dużych nakładach, współpraca z najlepszymi artystami sceny i estrady od których – jak przyznaje – wiele się nauczyła.  Także stypendium rządu francuskiego w roku 1982, z którego korzystała w Paryżu będąc młodą wokalistką. Danuta Stankiewicz uprawiała rozmaite style i gatunki muzyczne, od popu do bluesa, poprzez piosenkę poetycką, wojskową, żydowską i chrześcijańską (za tę ostatnią otrzymała błogosławieństwo od papieża Jana Pawła II).

 

W ramach swojej artystycznej wszechstronności uprawiała również erotyzujący taniec Disco Polo Dance oraz utworzyła pierwszy w Polsce kabaret erotyczny. Nie wstydzi się tego rodzaju „przeszłości”, a tym, którzy zarzucali jej propagowanie rozpusty odpowiadała: „A czy aktorka, która raz gra kobietę lekkich obyczajów, a innym razie panienkę z dobrego domu, też taka jest w życiu prywatnym? Nagrałam wówczas cztery płyty jako Lolita i był to czas, kiedy walczyłam o ten gatunek, ponieważ nazywałam go już wtedy muzyką „ludyczną”, istniejącą w każdym kraju na świecie. Jest rzeczą naturalną, że znalazł on swoje miejsce również w Polsce”.

 

Danuta Stankiewicz czuje się szczęśliwa i spełniona, nie tylko jako artystka, ale również jako zwykły człowiek, a podczas rozmowy uchyliła nieco kulisów ze swojego życia rodzinnego.  

 

Do obejrzenia przesyconego humorem i pogodą ducha spotkania zapraszamy na stronę www.koszykowa.pl oraz na kanał YouTube Biblioteki.

Szukaj na stronie