Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

kiosk NOC 2023 mniejNOC MUZEÓW NA KOSZYKOWEJ

18.00 – 21.00

 

SCHRONISKO KSIĄŻEK

Pobuszuj w książkach i przygarnij choć jedną. Jeśli masz niepotrzebne książki w domu, przynieś je do nas – damy im drugie życie.

Schronisko Książek działa w Bibliotece już ponad dziesięć lat, każdego miesiąca publikowana jest lista książek, które można przygarnąć bez żadnych dodatkowych formalności. Tym razem spory zapas książek ze Schroniska będzie prezentowany w bardziej dostępnej formie, na stołach, gdzie będzie można do woli w książkach myszkować.

 

KĄCIK KSIĄŻKI MÓWIONEJ

Przyjdź, posłuchaj, znajdź coś dla siebie, dziadków i sąsiadów!

Poza bogatym zbiorem książek do wypożyczenia Dział Wypożyczalni oferuje również cyfrowe wydania audiobooków. Zaprezentujemy wybrane egzemplarze i będziemy zachęcać do zapoznania się z pełną ofertą naszych zbiorów.

 

ZWIEDZANIE

Wycieczka po na co dzień niedostępnych zakamarkach i przepastnych magazynach: posłuchaj ciekawostek o historii Biblioteki.

W kolejnej edycji Nocy Muzeów już tradycyjnie zapraszamy na wycieczkę po zapleczu naszej Biblioteki. Spacer pod przewodnictwem doświadczonego bibliotekarza pozwoli obejrzeć miejsca do których nie ma możliwości wstępu podczas tych wszystkich zwyczajnych dni, które nie są Nocą Muzeów. Pokażemy czytelnie, ich zaplecza i magazyny, przejdziemy tajemniczymi korytarzami i posłuchamy ciekawych, ale i mrożących krew w żyłach opowieści z bogatej historii Biblioteki :)

 

Wizyta w Mazowieckiej Bibliotece Cyfrowej:

zobacz, jak wygląda proces digitalizacji zbiorów od kuchni.

Po zapoznaniu się z historyczną częścią Biblioteki zapraszamy do przeniesienia się w jej obszar cyfrowy. Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa działa w Bibliotece od dwunastu lat i ma w swoich zbiorach już ponad 97 tysięcy publikacji. Głównym celem MBC jest stworzenie bezpłatnego dostępu do zdigitalizowanych materiałów bibliotecznych i archiwalnych poprzez Internet. Zasób MBC to przede wszystkim materiały ważne dla naszego regionu: varsaviana i mazoviana. Znaczące miejsce zajmuje w nim również dziedzictwo kulturowe.

Tego wieczoru zapraszamy do odwiedzenia specjalnej, zaciemnionej pracowni i przyjrzenia się od wewnątrz procesowi digitalizacji zbiorów.

 

Wycieczki po Bibliotece oraz Mazowieckiej Bibiotece Cyfrowej są połączone i startują o każdej pełnej godzinie:

Start grupy I g. 19.00

Start grupy II g. 20.00

Start grupy III g. 21.00

Szukaj na stronie