Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmowym i scenarzystą, Feliksem Falkiem, jednym z najważniejszych twórców kina polskiego. Tematem rozmowy będzie wydany niedawno zbiór opowiadań pt. "Gmach" (Wydawnictwo Lira).

 

 

 

 

Co dokładnie oznacza słowo użyte w tytule? „To alegorycznie pojęte nasze życie, w którym ciągle szukamy jakiegoś celu. Przechodzimy z jednej przestrzeni do innej, po drodze osiągając to i owo, ale ciągle niezaspokojeni. Nie wiemy, gdzie kończy się ta droga” – powiada autor. Dla Feliksa Falka "Gmach" to debiut literacki.

 

Oto fragment recenzji Pawła Jaskulskiego: "Feliks Falk postrzega swoje życie jako podróż po metaforycznym gmachu. Mamy do czynienia z summą Falka w formie literackiej. Dziewięć opowiadań określa mianem prawdopodobnych, dziewięć mianem prawdziwych. To rozróżnienie jest trochę podchwytliwe, ponieważ zbiór wydaje się zbliżony pod względem klimatu: niepokój, praca pamięci (cytat: „Ale Ogrody (a poznałem ich wiele) lubię jeszcze z innych względów. Pozwalają mi zapomnieć o korytarzach”) i wyobraźni, arealizm utrzymany jednak w poetyce pozornie realistycznej."

 

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Wydawnictwem Lira, a poprowadzą je: dr Paweł Jaskulski oraz red. Piotr Kitrasiewicz.

26 czerwca 2023 r. (poniedziałek) godz. 18.00

Sala konferencyjna w Gmachu im. St. Kierbedziów

ul. Koszykowa 26/28

 

 

Szukaj na stronie