Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Brwinowski Parnas"

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie zaprasza do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Brwinowski Parnas"!

Do konkursu mogą zgłosić się pełnoletni autorzy, którzy nie ogłosili jak dotąd swojej twórczości w formie publikacji książkowej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin na przesłanie zgłoszenia to 27 października.

Według tradycji Brwinowskiego Parnasu w sędziowskim gronie konkursu zasiada gość specjalny, zawodowo związany z literaturą, ośrodkami naukowymi i periodykami. W tym roku w składzie jury – obok Pawła Majcherczyka i Danuty Barabasz – zasiada Janusz Drzewucki, krytyk literacki, poeta, dziennikarz, wieloletni redaktor działu poezji miesięcznika „Twórczość”.

Nagrodą główną w konkursie jest kwota 1000 zł. Przewidziane jest też jedno wyróżnienie w kwocie 500 zł.

Ogłoszenie werdyktu jury oraz wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali konkursu 18 listopada w Brwinowie.

Szczegółowe informacje w regulaminie na stronie Biblioteki: https://biblioteka.brwinow.pl/dla-doroslych/brwinowski-parnas-2023

Konkurs objęty patronatem Burmistrza Gminy Brwinów.

 

PARNAS zgloszenia 2023

Szukaj na stronie