Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu Komiks Out. Tym razem będziemy rozmawiać o roli scenarzysty i ilustratora w tworzeniu komiksu.

 

Znaczna część komiksów jest efektem pracy więcej niż jednej osoby. Zwykle jest to autor scenariusza oraz rysownik. W jaki sposób pomysł jednej osoby jest przenoszony na papier przez drugą osobę? Czy to co widzimy na ilustracjach komiksu jest dokładnym odbiciem wizji scenarzysty czy może autorzy spotykają się pośrodku drogi? A może ilustrator też opowiada swoją historię? Jakie są metody współpracy pary autorów?
Na spotkanie zaprosiliśmy Mariusza Piturę oraz Antoniego Serkowskiego autorów komiksu Niepamięć Absolutna wydanego przez Kulturę Gniewu, oraz Daniela Odiję i Wojciecha Stefańca twórców komiksu Rege, wydanego przez Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy. Rege jest trzecią częścią tetralogi „Bardo” i zdobyło już nagrodę Orient Mena dla najlepszego scenarzysty oraz dla najlepszego rysownika. Komiks został także wyróżniony Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.
Z naszymi gośćmi rozmawiać będzie Kuba Pietrasik, wydawca prowadzący jednocześnie najstarszą w Polsce księgarnię komiksową Centrum Komiksu.
Zapraszamy we wtorek 31 października o godzinie 18.00 do Biblioteki na ul. Koszykowej 26/28

 

Komiks Out

Szukaj na stronie