Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z Prof. dr. hab. Stefanem Chwinem, pisarzem i długoletnim pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie podejmował pracę dydaktyczną  oraz prowadził badania z zakres historii i krytyki literatury.

 

 

Prof. Chwin jest autorem takich prac prozatorskich, jak m. in. powieści: Ludzie-skorpiony; Człowiek-litera. Przygody Aleksandra Umwelta podczas akcji specjalnej w górach Santa Cruz; Hanemann; Esther; Złoty pelikan; Żona prezydenta; Dolina Radości; Panna Ferbelin; Srebrzysko. Wśród najważniejszych pozycji na polu historii i krytyki literatury wymienić należy prace: Romantyczna przestrzeń wyobraźni; Literatura i zdrada. Od „Konrada Wallenroda” do „Małej Apokalipsy”; Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni; Samobójstwo i „grzech istnienia”; Miłosz. Interpretacje i świadectwa; Miłosz. Gdańsk i okolice. Relacje. Dokumenty. Głosy; W serii Biblioteki Narodowej przygotował: A. Mickiewicz: Konrad Wallenrod. [Wstęp, oprac. tekstu i komentarz:]; Oddać życie za Polskę; Wolność pisana po Jałcie.

 

S. Chwin jest laureatem szeregu nagród, w tym m.in.: m.in. Nagrody im. Kościelskich, Paszportu „Polityki” oraz Nagrody im. Gryphiusa za najlepszą książkę Europy Środkowej.

 

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia br. o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 (sala konferencyjna na 1 p.). Poprowadzi je żona i muza pisarza p. Krystyna Chwin.

 

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy!

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Stefan Chwin książki.pdf)Stefan Chwin książki.pdf 8356 kB

Szukaj na stronie