Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Podczas konferencji prasowej 8. Warszawskich Targów Książki, dyrektor naszej Biblioteki dr Michał Strąk zapoznał zebranych z Bazą Polskiego Rynku Wydawniczego LibriKo, mającą na celu ułatwienie osobom odwiedzającym tegoroczne WTK poszukiwanie interesujących ich pozycji książkowych.

DSC 0779W czasie spotkania z dziennikarzami w warszawskim Pałacu Prymasowskim (Hotelu Belotto) w środę 10 maja, organizatorzy oraz partnerzy Targów scharakteryzowali najważniejsze punkty programu 8. WTK jak również najciekawsze związane z nimi wydarzenia. Impreza ta, o ustalonej już wysokiej randze i renomie międzynarodowej, odbędzie się na Stadionie Narodowym w dniach 18-21 maja br. Swoje publikacje zaprezentuje blisko 800 wystawców z 32 krajów, a tegorocznym gościem honorowym będą Niemcy.

W konferencji wzięli udział: dyrektor Instytutu Goethego w Warszawie dr Christoph Bartmann, prezes zarządu Targi Książki sp. Z o.o. Rafał Skąpski, prezes zarządu Murator EXPO sp. Z o.o., dyrektor Warszawskich Targów Książki Jacek Oryl, członek zarządu Targi Książki sp. Z o.o. Sonia Draga, Tomasz Thun –Janowski, dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy.

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego jest współpartnerem informacyjnym Targów. Przygotowując się do nich Biblioteka zaangażowała się w stworzenie Katalogu Książek Online tegorocznej edycji WTK.DSC 0796

- Liczymy, że dla wszystkich odwiedzających Targi stanie się on wartościowym przewodnikiem po ofercie Wydawców a dla samych Wydawców będzie dodatkowym narzędziem informacji i promocji. Katalog Książek Online 8. Warszawskich Targów Książki to kolejna odsłona wspólnego projektu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Wojewódzkiej Mazowieckiego, twórcy Bazy LibriKo, oraz firmy Murator EXPO, organizatora wykonawczego Warszawskich Targów Książki – powiedział w swoim wystąpieniu dyrektor.

Katalog pozwala na szybkie zlokalizowanie wśród rozlicznych stoisk targowych poszukiwanej pozycji. Posługując się wpisywanym do wyszukiwarki tytułem, autorem, wydawnictwem, nazwą serii, a nawet samą kategorią tematyczną (np. II wojna światowa, neurochirurgia, Henryk Sienkiewicz itp.) można uzyskać od ręki niezbędną informację, gdzie szukać poszczególnych tytułów, gdyż Katalog odsyła do oznaczonego numerem i naniesionego na targową mapę konkretnego stoiska.

DSC 0793Mówca zaznaczył, że Baza Polskiego Rynku Wydawniczego LibriKo jest pierwszą w Polsce e-usługą, adresowaną do wydawców, dystrybutorów, księgarzy, nabywców książek, bibliotekarzy oraz czytelników, ułatwiającą nawigację po morzu książek, ukazujących się co roku w naszym kraju. Dzięki prawu do egzemplarza obowiązkowego, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego otrzymuje od wydawców rokrocznie ponad 25 tys. pozycji, które wprowadza do zbiorów z pomocą wykwalifikowanych specjalistów z zakresu opracowania formalnego i rzeczowego. O użyteczności Bazy LikriKo przekonali się już organizatorzy i goście ubiegłorocznych Warszawskich, a także Śląskich Targów Książki, którzy uznali ją za wyjątkowo przydatną.

- To duże ułatwienie, gdyż corocznie stykaliśmy się z ludźmi przychodzącymi do punktu informacyjnego i pytających naszych pracowników, gdzie znaleźć konkretne książki, a oni nie potrafili w pełni im pomóc. Teraz powinno to się zmienić – powiedział dyrektor WTK Jacek Oryl.

Warszawskie Targi Książki są najliczniej odwiedzaną przez publiczność imprezą związaną z rynkiem wydawniczym w Polsce. Przykładowo, w ubiegłym roku gościło na niej ponad 70 tys. osób.