Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

logotypclaim czerony pl

 

 

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł projekty związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury informatycznej w czytelniach i serwerowni Biblioteki na Koszykowej.

Celem pierwszego projektu jest modernizacja infrastruktury i wyposażenia IT, aby poprawić jakość usług Biblioteki. Projekt otrzymał 269 000 zł dofinansowania. Już wkrótce nasi czytelnicy będą mogli korzystać ze skanerów samoobsługowych, które umożliwiają ergonomiczną pracę w pozycji siedzącej (także osobom niepełnosprawnym) i skanowanie materiałów na własne nośniki danych (np. pendrive). Do Biblioteki trafią także wyświetlacze (telewizorów) LCD o dużej przekątnej, które pozwalają na prezentowanie materiałów multimedialnych oraz informacyjnych. Do istotnych elementów projektu należy również wdrożenie infrastruktury WiFi dostępnej dla wszystkich czytelników i pracowników Biblioteki. Przedsięwzięcie wspiera w ten sposób działania samorządu, mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu i rozwój e-usług dla mieszkańców Mazowsza.

Realizacja drugiego projektu ma zapewnić lepsze bezpieczeństwo systemu informatycznego Biblioteki i przetwarzanych w nim danych. Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał na ten cel 108 000 zł. Niebawem Biblioteka zostanie wyposażona w centralny system UPS oraz urządzenie NAS, które umożliwią zminimalizowanie ryzyka związanego z infrastrukturą informatyczną. Jest to szczególnie ważne nie tylko dla Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego, ale także szeregu instytucji korzystających z jej infrastruktury informatycznej. Biblioteka utrzymuje bowiem system biblioteczny dla wielu bibliotek miejskich i powiatowych z Siedlec, Ostrołęki, Węgrowa, Pułtuska, Garwolina, Wołomina, Płocka, Mińska Mazowieckiego, Pruszkowa, Radomia, Przysuchy i Żuromina oraz z trzech dzielnic Warszawy.

Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Mazowsza, możemy poprawić komfort pracy czytelników i pracowników Biblioteki, a także zwiększyć bezpieczeństwo przepływu informacji.