Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy "Bracia Grimm - Inspiracje"  prezentowanej w czytelni Muzeum Książki Dziecięcej.

Prezentowane książki powstały w ramach przedmiotu Grafika Wydawnicza w Polsko Japońskiej Akademii Technik komputerowych, prowadzonego przez Magdalenę Pastuszak. To zbiór wybranych, najlepszych prac studentów drugiego roku studiów dziennych i zaocznych, licencjackich. Przedmiot ten prowadzony jest na PJATK przez doktor Magdalenę Pastuszak oraz profesora Romana Banaszewskiego przeszło trzynaście lat. Co roku temat jest inny. Ostatnia inspiracją były baśnie Braci Grimm – klimatyczne, nastrojowe i dające możliwość szerokiej interpretacji ilustracyjno - artystycznej.

Studenci projektowali całość książki: okładkę, strony tytułowe, serię ilustracji oraz rozkład tekstu literackiego.

Autorzy prezentowanych książek na wystawie to: Yehor Yanush, Matylda Gurne, Zuzanna Charkiewicz, Yana Spynul, Karolina Żak, Andrii Mykhailenko, Dorota Ostaszewska, Olga Danielska, Joanna Droźdżewska, Jan Kidziun, Kinga Olszewska, Szymon Paczkowski, Mateusz Kroczek, Wiesława Ruta, Marta Wielanier,
Marta Tatarska, Paulina Woźniak, Zuzanna Jakubowska, Magdalena Andrzejewska, Magdalena Nowak, William Konior, Michał Dziubicki, Wiktor Sasin, Zuzanna Mieszczanek, Valeriia Savchenko, Justyna Głębocka, Dominika Michalik, Bartłomiej Baran, Anna Cybulska, Piotr Malanowski, Marta Falana, Joanna Baska.

GRW – Grafika Wydawnicza
Program nauczania przedmiotu oparty jest na przekazywaniu i utrwalaniu wiedzy o zasadach projektowania książki. Celem nauczania jest zaznajomienie studentów ze związkami tekstu literackiego z obrazem, oraz rolą autorskiej interpretacji tekstu. Priorytetowe jest rozumienie zasad projektowania publikacji książkowych, serii wydawniczych a także spójnych serii ilustracji. Istotę stanowi trafne i umiejętne wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce oraz uzyskanie jak najwyższych walorów estetyczno-artystycznych. Zamierzone efekty kształcenia to: praktyczne umiejętności, wiedza oraz inne kompetencje niezbędne do zaistnienia na rynku. Efektem kształcenia powinno być doskonałe przygotowanie studentów do przyszłej pracy w zawodzie głównie projektanta książek i ilustratora w wydawnictwie.

Doktor Magdalena Pastuszak
Członek SMTG – Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie oraz ZPAP w Warszawie. Zajmuje się grafiką interdyscyplinarną, projektowaniem graficznym, alternatywnym, grafiką wydawniczą. Około 100 zrealizowanych projektów okładek. Długoletnie doświadczenie w pracy dyrektora artystycznego w agencjach reklamowych. Współpraca przy reklamach telewizyjnych i radiowych. Doktorat UMCS w Lublinie. Absolwentka ASP w Krakowie i LSP w Warszawie.

Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK
Powstał w 2005 roku we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. To unikalny w skali kraju wydział łączący zajęcia artystyczne z nauką wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. W 2010 roku Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK, jako trzecia uczelnia w Polsce - obok ASP w Warszawie i Krakowie - został członkiem CUMULUS - międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego najlepsze uczelnie artystyczne z całego świata. W 2017 roku Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych przyznała Wydziałowi SNM PJATK uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie sztuk plastycznych.

Wystawę można oglądać w Czytelni Muzeum Książki Dziecięcej do końca marca 2019 r, w godzinach pracy Muzeum:

http://www.koszykowa.pl/dla-czytelnikow/czytelnie-i-uslugi

Szukaj na stronie