Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

W ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika Biblioteka na Koszykowej zaprasza Czytelników do zwiedzenia drugiej wystawy z nowego cyklu Wirtualne wystawy Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej:

 

Powstanie styczniowe w ilustracjach prasowych z epoki. Wystawa wirtualna ze zbiorów Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

 

Wystawa prezentuje ilustracje dotyczące powstania styczniowego zamieszczone w czasopismach zagranicznych i polskich w okresie trwania zrywu narodowego. Grafika została wybrana z periodyków znajdujących się w zbiorach Działu Wydawnictw Periodycznych Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego. Znalazły się wśród nich następujące tytuły: „L’Illustration. Journal Universel” (Paryż), „The Illustrated London News” (Londyn), „Über Land und Meer” (Stuttgard), „Postęp” (Wiedeń).Materiał podzielono na działy: Wydarzenia przedpowstaniowe, Powstanie, Portrety, Satyra. Prezentowanym ilustracjom towarzyszą: wstęp, wybrana literatura oraz noty o artystach – autorach ilustracji.


 

Cała wystawa w formacie PDF dostępna jest w Mazowieckiej Bibliotece Cyfrowej: http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/publication/20899

 

Zachęcamy do korzystania z bogatych zbiorów Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej dotyczących przede wszystkim regionu – varsavianów i mazovianów. Obecny zasób MBC to ponad 76 tysięcy publikacji, wśród których znajdują się m.in. stare druki, książki, czasopisma, mapy, fotografie, programy filmowe i teatralne, archiwalia oraz wystawy wirtualne.

Szukaj na stronie