Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Co skłania do tworzenia, nie wiem dokładnie. Możliwość skomponowania światów w swoim guście, spełnienia kaprysów, poczucia ulgi. Co da się zobaczyć w pracach twórców? Może nawet wszystko.
Światy tworzone to światy przetworzone, światy wyrazu, podpis stanu umysłu autora.
Zapraszam do drogi w poszukiwaniu zaginionych (bądź też odnalezionych?) uczuć, prac stworzonych mimochodem, bo coś się tli.  Po krętych ścieżkach min, pewnego gestu z niepewnym wydźwiękiem. Wierzę, że w końcu spotkamy się w jakimś punkcie tej drogi.
Zachęcam, kontynuować ją (bądź też rozpocząć) poprzez matkalinowski.pl.
Mateusz Kalinowski - absolwent grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, na kierunku „multimedia” – i ta nazwa najlepiej charakteryzuje obszar twórczy, którym się zajmuje. Od rysunku i malarstwa, poprzez grafikę tradycyjną i komputerową po poezję, występy wokalne i teatr. Twórca wyróżnionego przez Mazowiecki Instytut Kultury programu internetowego SzkicoBabice, programu dla dzieci na żywo RysoBajki, akcji artystycznych takich jak #PatronFlesz, nauczyciel plastyki, prowadzący Teatru Weranda oraz kilku grup teatralnych i plastycznych. Na co dzień grafik w Bibliotece na Koszykowej.
 
Zapraszamy na wernisaż w dniu 12.09.2023, godz. 17.00