Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 Spotkanie odbędzie się w dn. 10 lipca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w Gmachu im. St. Kierbedziów (ul. Koszykowa 26/28, Warszawa).

 

Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN zawarł 3-letnią umowę o współpracy z Institut National de Patrimoine (Instytut Dziedzictwa Narodowego) Tunezji na prace archeologiczne w miejscowości Zama, dystrykt Siliana. Miejscowość ta jest znana z bitwy wygranej przez wojska rzymskie pod wodzą Scypiona Afrykańskiego z armią kartagińskiego wodza Hannibala. Badania archeologiczne tej miejscowości toczą się od wielu lat i dr Meyza przedstawi najważniejsze ich wyniki. Polska misja po wstępnym rozpoznaniu w 2000 r., przystąpiła do badań powierzchniowych w latach 2023-2024. Zebrano wiele zabytków, głównie ceramiki. Ich rozrzut pozwala wskazać na obszar przewidzianych prac wykopaliskowych, które nastąpią po przedłużeniu umowy.  

ekrany rozmowa dialogi kultur Meyza Tunezja

Wydarzenie dostępne online na kanale YouTube Biblioteki. Serdecznie zapraszamy!


Patron spotkania: Fundacja na rzecz Badań nad Starożytnymi i Współczesnymi Kulturami Orientu przy Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk UMBRA ORIENTIS, https://umbraorientis.pl/

 

 

Szukaj na stronie